Adventní zájezd do Drážďan

08.12.2016

Ve středu 7. 12. jsme se vydali do saské metropole Drážďan a obdivovali jsme její památky. Doprovázela nás průvodkyně Dr. Eva Kolumková z cestovní kanceláře JH Travel. Prošli jsme se po břehu Labe a zažili atmosféru adventních trhů v Německu. Všude se linuly vůně perníků, pečených kaštanů, jablek v čokoládě, pečených oříšků, klobásek.

Do Drážďan, které jsou pro svou krásu nazývány „Florencií na Labi“, jsme přijeli dopoledne. Při procházce historickým centrem jsme měli možnost prohlédnout si nově zrekonstruovaný kostel Frauenkirche, Brühlovy terasy na nábřeží Labe, slavnou státní operu Semperoper. Navštívili jsme slavnou obrazárnu Zwinger. Komplex těchto barokních budov, který nechal postavit August II. Silný v roce 1709, jsme si také následně prohlédli. 

Další čas jsme věnovali návštěvě adventních trhů, vánoční trhy v Německu mají dlouhou tradici. Došli jsme až na ten nejstarší a hlavní - Striezelmarkt, který se koná pravidelně na náměstí Altmarkt v centru města. Místní trhy jsou opravdu velkolepé, čítají na 250 stánků, které zvou návštěvníky k příjemně stráveným chvílím při ochutnávání lahodných místních specialit či nakupování dárků, např. krušnohorského řezbářského umění, lužických látek s modrotiskem, ochranovských hvězd a samozřejmě také pravých drážďanských štol. Odjezd do ČR a návrat ke škole byl zpožděn, ale nikdo z účastníků nelitoval a všichni si to výborně užili.