El mercado espanol

16.12.2016

Dne 8. a 9. 12. se uskutečnil ve třídě 4.A8 a 7.A8 španělský trh. Hlavním cílem projektu bylo využít a přenést do praxe doposud osvojené jazykové dovednosti získané v rámci studia španělského jazyka.    

Žáci byli postaveni před úkol zorganizovat si vlastní trh, na kterém by nabízeli své služby, občerstvení, ale i výrobky, a vyzkoušet si tak ve španělštině běžné situace každodenního života, se kterými se mohou setkat při výjezdu do španělsky mluvící země.

Obě skupiny se zadaného úkolu zhostily velmi zodpovědně. V rámci služeb se nabízely různé druhy masáží, manikúra, kosmetika, malování na obličej nebo dokonce i věštba. Z občerstvení bylo možné zakoupit a ochutnat španělské i české delikatesy připravené našimi skvělými kuchařkami, z nápojů se prodávaly vánoční čaje, nealkoholická sangría nebo sodastream. Bazárek nabízel všelijaké drobnosti: pohádky, svíčky, sovičky ze šišek. V učebně kvarty někteří studenti využili příležitosti navštívit kasino, v septimě se pár fotbalových nadšenců proběhlo po stadionu v Chelsea a na vlastní kůži okusili hořkou prohru s věhlasnou Barcelonou.

V další projektové části měli studenti ve dvojicích vybrat jedno dětské přání a představit ho ve španělštině ostatním studentům s cílem přesvědčit je, aby se výtěžek z akce použil na nákup právě jimi vybraného dárku ke splnění přání dětí ze sociálně slabých rodin nebo dětí s určitým handicapem uveřejněných na stránkách neziskové organizace "Zajíček na koni" http://jezisek.zajiceknakoni.cz/.