Zeměpisné soutěže na Bankovní akademii

13.11.2017

Zeměpisné soutěže mají na naší škole již dlouhou tradici. V každém školním roce mají žáci BA možnost zapojení se nejméně do 3 různých zeměpisných soutěží, z nichž 2 jsou postupového charakteru a mají tedy i obvodní, krajské případně celonárodní kolo.

Tradičně první z těchto soutěží je tzv. „Pražský glóbus“, což je dvoukolová soutěž (vítěz školního kola postupuje do celopražského finále a úspěšné řešitele mohou kromě příjemných pocitů hřát také zajímavé zeměpisné ceny). Zajímavostí také je, že jednu ze tří kategorií této soutěže odborně garantuje právě Bankovní akademie, a to jak ve školním kole, tak také pro celou Prahu.

Školní kolo pražského glóbu se na Bankovní akademii uskutečnilo v úterý 24. 10. 2017 a zúčastnilo se jej celkem 23 žáků soutěžících ve 3 věkových kategoriích. V kategorii A (prima + sekunda) zvítězil Daniel Rchichev, v kategorii B (tercie + kvarta) se vítězem stal David Žilka a v nejstarší kategorii (kvinta až oktáva) vyhrála Anna Havlíčková.

Všichni tři výše jmenovaní zároveň postupují do finálového kola soutěže a kromě tradiční gratulace jim přejeme také mnoho štěstí při reprezentaci naší školy.